Gönderen Konu: Resident evil 7 %100 Türkçe Yama V1.0  (Okunma sayısı 34955 defa)

Murat GÜNDOĞAN

• Yönetici
  • Üst Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Resident evil 7 Türkçe Yama Çalışması
« Yanıtla #60 : Şubat 08, 2018, 00:09:46 »
Test aşamasına geçmiştir

caner1453

• Çaylak
  • *
  • U-Crew
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : Şubat 08, 2018, 00:17:27 »
böyle güzelim bir yamanın paralı olması üzdü gerçekten.

hyhue

• Çaylak
  • *
  • U-Crew
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : Şubat 08, 2018, 09:26:53 »
böyle güzelim bir yamanın paralı olması üzdü gerçekten.
10-20 liradan ne olacak kardeşim? Sorunsuz bir şekilde çıksın da, para sorun değil bence. 3-5 kazanmasın mı adamlar?
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2018, 09:29:47 Gönderen: hyhue »

alpay1989

• Çaylak
  • *
  • U-Crew
    • Profili Görüntüle
Ynt: Resident evil 7 Türkçe Yama Çalışması Test Sürecinde
« Yanıtla #63 : Şubat 08, 2018, 13:54:00 »
Bügün aldığım en güzel haber.. =) Emeğinize sağlık. Gönül isterdiki bu tür çalışmalara hiç gerek kalmasın ama malum... Ortada büyük emek var, 3-5 liradan çok daha degerli benim için bu tarz Türkçe yama çalışmaları. Helali hoş olsun, diğer Türkçe yamalarınızı dört gözle bekliyorum. Kısa sürede resident evil 7 ye Türkçe başlama dileğiyle =)

halus61

• Çaylak
  • *
  • U-Crew
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : Şubat 08, 2018, 17:41:47 »
Hesap Numarasına yatırılan bağış dekont size nasıl gönderilecek ve yamayı biiz nasıl indirecez.

silverdagger

• Çaylak
  • *
  • U-Crew
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : Şubat 08, 2018, 22:01:49 »
büyük hayal kırıklığına uğradım. facedeki grubunuzda korsan da çalışıp çalışmayacağını soran birisine hayır çalışmayacak demişsiniz. ben bunu yeni öğrendim.

bunu anlamakta zorlanıyorum. neden korsanda çalışmıyor? türkçe yamayı yapmayan türk oyun severlere sırt çeviren firmalara bu şekilde mi cevap veriyoruz?

şimdi diyeceksiniz ki yahu Türkiye'de oyun satışı az, korsan çok o yüzden oyun firmaları haklı. oysa alakası yok. son yıllarda steam'ın yaygınlaşması ile Türk oyun pazarı  epey büyüdü. orjinal oyun satışı bir çok ülkeden fazla. buna rağmen  oyun satış oranı bizden çok düşük ülkelerin bile dillerinde oyunlar çevriliyor. kimse kusura bakmasın oyun firmaları ve dağıtımcılar Türklere ve Türk oyun severlere karşı ön yargılı.

hatta geçmişte bazı çeviri grupları oyun firmalarına ücretsiz olarak oyunları Türkçeye çevirebileceklerini belirttikleri halde destek gelmedi. bu nedenle ben Türkçe yama yapmayan orjinal oyun almıyorum. bizi eşek yerine koyan zihniyete hayır diyorum.

şimdi sizde böyle yaparsanız daha ne diyeyim. umarım yanlıştan dönersiniz.

ben indirip oynadığım tüm yama gruplarına çeviri için bağış yaptım bundan zerre gocunmamam zaten takip edenler bilir. donanımhaber de falan yama ekiplerini eleştiren seviyesizlerle bile onları savunurum. bağışı desteklerim.

neyse demek bu oyun bana nasip değilmiş tekrardan elinize emeğinize sağlık diyorum...

deSanta

• Yönetici
  • Çaylak
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : Şubat 09, 2018, 05:01:59 »
Olayı tamamen farklı bir yönden ele almışsınız. Bizim korsan oyuncularla herhangi bir sorunumuz yok. Özellikle orjinalde çalışsın diye yaptığımız bir çalışma olmadı. Korsanda çalışmamasının sebebi oyuna gelen güncellemeler. Ve dil(altyazı) dosyalarının güncellenerek yer değiştirmesi. Yani, biz özellikle aman korsanda çalışmasın bu oyun diye kafamızda tasarlamadık. Oyunu çevirmek için kullandığımız araç çok verimli değil. Biraz sınırları zorlayarak çevirdik desem yeridir. Korsanda çalışması için birçok dosyayı sıfırdan tek tek elle altyazıları yerleştirmemiz gerekiyor. Ki bu en az 1ay alır.  Bu yüzden çalışmayacak dedik. Çalışmayacak dediğimiz kısımda güncelleme gelen dosyalar. Banned footage vol 1 ve 2 sanırım korsanda mevcuttu. O dosyaların yeri orjinaldekilerle aynı sanırım. Korsan olarak o kısım oynanabilecek. Ana hikayenin de güncellenmemiş bazı altyazı dosyaları mevcut olacak ama tam olarak %100 oynamak imkansız. Sürüm farkı yüzünden... Bu yüzden korsanda çalışmayacak demek zorunda kaldık.

İlla satın almak zorunda değilseniz oyunu, aile paylaşımı olarakta edinebilirsiniz bir arkadaşınızdan. Koyu bir resident evil hayranı iseniz facebook sayfamızdan ulaşın bakalım yapabileceğimiz başka birşey var mı, bir konuşalım.

Test bittikten sonra elle tek tek aktarmadan başka türlü bir aktarma yolu bulursam korsan sürüme uyarlarım ama elle tek tek aktarmak gerçekten zor. Dediğim gibi bizim korsanla bir sorunumuz yok. Yada sdc adını bildiğimiz firmaların oyunlarını sattırmak gibi abuk subuk bir gayemiz yok. Bizim derdimiz insanların çok sevdiği oyunları türkçe (kendi dilinde) oynaması bu.

Zaten belli değil mi bu duruşumuz? Bütün oyunlarımız orjinalde de korsanda da çalışıyor. İşte bu oyunun aksiliği sdc...

Hemen karamsarlığa kapılmayın.
« Son Düzenleme: Şubat 09, 2018, 05:04:47 Gönderen: deSanta »

Murat GÜNDOĞAN

• Yönetici
  • Üst Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : Şubat 09, 2018, 12:46:54 »
Hesap Numarasına yatırılan bağış dekont size nasıl gönderilecek ve yamayı biiz nasıl indirecez.

Yama çıktıktan sonra almak isterseniz forumdaki bağış nasıl yapılır konusuna bakın oradaki hesap numaraların birine bağışınızı yapın ve özel mesaj ile bildirin açılacaktır.

silverdagger

• Çaylak
  • *
  • U-Crew
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : Şubat 10, 2018, 02:25:20 »
Olayı tamamen farklı bir yönden ele almışsınız. Bizim korsan oyuncularla herhangi bir sorunumuz yok. Özellikle orjinalde çalışsın diye yaptığımız bir çalışma olmadı. Korsanda çalışmamasının sebebi oyuna gelen güncellemeler. Ve dil(altyazı) dosyalarının güncellenerek yer değiştirmesi. Yani, biz özellikle aman korsanda çalışmasın bu oyun diye kafamızda tasarlamadık. Oyunu çevirmek için kullandığımız araç çok verimli değil. Biraz sınırları zorlayarak çevirdik desem yeridir. Korsanda çalışması için birçok dosyayı sıfırdan tek tek elle altyazıları yerleştirmemiz gerekiyor. Ki bu en az 1ay alır.  Bu yüzden çalışmayacak dedik. Çalışmayacak dediğimiz kısımda güncelleme gelen dosyalar. Banned footage vol 1 ve 2 sanırım korsanda mevcuttu. O dosyaların yeri orjinaldekilerle aynı sanırım. Korsan olarak o kısım oynanabilecek. Ana hikayenin de güncellenmemiş bazı altyazı dosyaları mevcut olacak ama tam olarak %100 oynamak imkansız. Sürüm farkı yüzünden... Bu yüzden korsanda çalışmayacak demek zorunda kaldık.

İlla satın almak zorunda değilseniz oyunu, aile paylaşımı olarakta edinebilirsiniz bir arkadaşınızdan. Koyu bir resident evil hayranı iseniz facebook sayfamızdan ulaşın bakalım yapabileceğimiz başka birşey var mı, bir konuşalım.

Test bittikten sonra elle tek tek aktarmadan başka türlü bir aktarma yolu bulursam korsan sürüme uyarlarım ama elle tek tek aktarmak gerçekten zor. Dediğim gibi bizim korsanla bir sorunumuz yok. Yada sdc adını bildiğimiz firmaların oyunlarını sattırmak gibi abuk subuk bir gayemiz yok. Bizim derdimiz insanların çok sevdiği oyunları türkçe (kendi dilinde) oynaması bu.

Zaten belli değil mi bu duruşumuz? Bütün oyunlarımız orjinalde de korsanda da çalışıyor. İşte bu oyunun aksiliği sdc...

Açıklaman için çok teşekkür ederim. tamamen yanlış anlamışım kusura bakmayın oyunu sürekli takip eden biri olarak yaşadığım  moral bozukluğunun verdiği hayal kırıklığı ile yazdım. nazik cevabın için çok teşekkürler. yama çıksın inşlh gerisini hallederiz. kolay gelsin.
« Son Düzenleme: Şubat 10, 2018, 02:27:07 Gönderen: silverdagger »

alpay1989

• Çaylak
  • *
  • U-Crew
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : Şubat 13, 2018, 15:22:16 »
Test süreci ne zaman bitecek bilgi verebilirmisiniz ?

2pac

• Çaylak
  • *
  • U-Crew
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : Şubat 15, 2018, 19:26:45 »

Yama çıktıktan sonra almak isterseniz forumdaki bağış nasıl yapılır konusuna bakın oradaki hesap numaraların birine bağışınızı yapın ve özel mesaj ile bildirin açılacaktır.

Nier yaması hakkında bilgi verir misiniz? Devam ediyor mu yoksa iptal mi edildi? Ona göre boşuna beklemeyelim.

alpay1989

• Çaylak
  • *
  • U-Crew
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : Şubat 18, 2018, 00:25:59 »
Arkadaşlar test yama süreci hakkında bilgi verebilirmisiniz ? İnanın inanmayın satın aldım oyunu daha çift tıklamadım kurulu bekliyor. Heyecanımızı mazur görün.. Kolay gelsin.

Murat GÜNDOĞAN

• Yönetici
  • Üst Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : Şubat 18, 2018, 00:30:41 »
Arkadaşlar test yama süreci hakkında bilgi verebilirmisiniz ? İnanın inanmayın satın aldım oyunu daha çift tıklamadım kurulu bekliyor. Heyecanımızı mazur görün.. Kolay gelsin.

Test aşamasının sonlarındayız az sabır düzgün bir yama için çalışıyoruz

alpay1989

• Çaylak
  • *
  • U-Crew
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : Şubat 18, 2018, 01:36:14 »

Test aşamasının sonlarındayız az sabır düzgün bir yama için çalışıyoruz
Teşekkürler.

hunter8

• Çaylak
  • *
  • U-Crew
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : Şubat 18, 2018, 23:42:07 »

Bu konuyu biraz açar mısınız, korsan oyun kullanan kişiler ana seneryo ve menülerin tr olması şartı ile oyunu oynayabilecek mi oynayamayacak mı? Sonradan gelen dlclerin vs tr olması çok önemli değil, ana seneryoda tr yama çalışıyor mu korsanda?

Diğer nokta,yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla oyuna gelen güncelleme oyunun dil dosyalarının yerini değiştirdi diyorsunuz. Zaten oyun ilk çıktığında dlcsiz haliyle çevirmeye başlamadınız mı?Olayısıyla güncelleme almadanki haline uyması lazım.yoksa tüm dlcler çıkınca, yeni versiyona göre mi başladınız ? Valla hocam,baştan böyle olacağını biliyor muydunuz bilmiyor muydunuz bilemiyorum ama ülkemizde halen korsan oyun sayısı orijinal oynayanlardan fazla. durum böyle olunca,hedef kitlenizi ona göre ayarlıyor olmanız lazımdı diye düşünüyorum.

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal